A kis gép a lepke fenti beállásával egyszerűen nem tudott éles képet "fogni," pedig vagy fél perce volt rá. A nagy gépnek a másodperc töredéke is elég volt a fókuszáláshoz. A lepke aztán máshová szált, ahol "tömörebb" volt a háttér, itt a szokásos 1mp körüli idővel meg is lett az éles fókusz a kis géppel is. ISO 100, 1/250.
Összesítve megállapíthatjuk. A nagy gép sokkal gyorsabb, mindig rátalál az éles fókuszra. A kis gépről ez nem mondható el. A nagy gép sorozatfelvételeket lényegében fennakadás nélkül másodpercenként lövi. A kis géppel lényegében nincs pozitív hozadéka a sorozatfelvételnek, mert 4-5 kép után egy percre leáll a gép magának töltögetni. A nagy gépnél a keresőben a kép sokkal fényesebb, élesebb. (Ez a TTL rendszer lényege). Napfényes viszonyok közepette, éles fényeknél, kis érzékenységnél azonban a kis gép jobban teljesít. Színei teltebbek, leképzése a 30-szoros zoomtartomány miatt élesebb ugyanarra a tárgyra vonatkoztatva. Ezek a különbségek 800-as érzékenységnél eltűnnek, és a nagy gép behozza lemaradását. Nem elhanyagolható szempont a túrázáshoz, hogy a kis gép kb. 1kg-mal könnyebb, mint a nagy gép az objektívével.
Végül az árakról. A kis gépem kártyával sem érte el a 100 ezer forintot. A nagy gép 2009-es kivezetésekor is 260ezer Ft volt objektív nélkül, amire szintén számíthatunk vagy 100ezret. Nem kétséges, hogy RAW-ban még sok minden javítható lenne a képminőségen. Így is kellemes csalódás volt nekem, hogy kis gépem felveszi versenyt a naggyal. Persze lehet, hogy egyszerűen béna vagyok a nagy géphez, és nem is egy vadonatúj gépről van szó. Nem kétséges, hogy az elmúlt évek alatt a Sony nagy gépei is rengeteget fejlődtek, és egy mai Sony Alpha utcahosszal jobb egy mai kompaktnál. |
| |
|