Pesten volt hivatalos dolgom belvárosban, a Múzeumkertben tettem egy kört a kemény
hidegben. Itt tűnt fel ez a bálványfa. Se centi, se fényképezőgép nem volt nálam, ez a
kép mobillal készült. Itthon láttam, hogy ez nem az, amelyik a listán van. Aztán találtam
egy precíz felmérést. Ebből tudom, hogy ennek az átmérője 102cm, elég szabályos kör,
ez alapján kerülete 320cm-nek adódna, de nyilván azért ennél kisebb, de 300cm-nál valószínűleg nagyobb. Nemsokára viszont tényleg ez lehet a Múzeumkert egyetlen listás fája, mert a jelzett felmérésben a mostani listás kivágásra ítélt. (Vagy lehet, hogy már ki is vágták, nekem nem tűnt fel.) Ez a fa nem hozza lázba a dendromán közösséget, engem se, de mégis csak egy biztató évkezdet. |